Máte otázky? Volajte 035/642 10 86

Chladenie pre vínne pivnice

Nachádzate sa tu

Chladenie - klimatizácia vínneho archívu

Návrh, dodávka a montáž klimatizácie pre chladenie vínneho archívu a vínnej pivnice je pomerne náročná a zodpovedná úloha, veď sa často jedná o nemalé hodnoty unikátnych vín skladovaných aj dlhodobo vo vínnych archívoch. Ak sa navrhne chladiaca - klimatizačná technológia s nesprávnymi prevádzkovými parametrami, prípadne dôjde k jej poruche, množstvo hodnotného vína stráca na kvalite a tým aj na cene. K náročným požiadavkam bežným pre vínne archívy sme tentokrát dostali požiadavku na chladiacu - klimatizačnú technológiu ktorú nesmie byť vidno aby neuberala z estetiky interiéru exkluzívne na mieru vypracovaného z dubového dreva a nesmie uberať miesto z priestorov vínneho archívu. Pre zákazníka z obce Revisná sme nakoniec vybrali netypizované riešenie a na chladenie vínneho archívu sme použili klimatizačné - chladiace zariadenie od spoločnosti Daikin, ktoré sme viacerými zásahmi upravili a modifikovali v našej spoločnosti na možnosť chladenia do nižších teplôt až do +7°C v interiéri vínneho archívu. Pôvodné klimatizačné zariadenie sme doplnili aj o nadriadený systém merania a regulácie vyrobený našou spoločnosťou špeciálne pre tento prípad, kde sa uplatnili naše skúsenosti z oblasti vývoja a výroby riadiacich jednotiek klimatizácií a chladiacich technológií. Pre upravenie klimatizácie Daikin sme sa rozhodli z dôvodu najvyššej kvality technológie a z dôvodu nedostupnosti vhodných zariadení od tradičných výrobcov chladiacich a klimatizačných zariadení pre vínne pivnice a archívy. Napriek náročnosti tejto aplikácie už prvé skúšky dopadli vynikajúco a dnes máme ďalšieho spokojného zákazníka aj v tejto oblasti, aj keď v tomto prípade sme dodali pomerne drahé riešenie s vysokou cenou v porovnaní s typizovanými sériovo vyrábanými klimatizáciami na účely chladenia vínnych archívov. 

Chladenie vinotéky či vinnej pivnice
V poslednej dobe je populárne, a čoraz viac dostupné, postaviť si pod domom svoju vlastnú vinnú pivničku – vinotéku. Miestnosť ocenia najmä muži, ktorí pri dobrom vínku vedia stráviť aj celé večery. O väčší objem cenného moku sa však oplatí aj starať a zabezpečiť vínu správne podmienky na skladovanie.

Ak by ste hľadali klimatizáciu na chladenie vinotéky či vinnej pivnice, určite neprehliadnite značkovú klimatizáciu firmy Technibel, ktorá je navrhnutá na chladenie i pri nízkych vonkajších teplotách. Klimatizačná jednotka určená pre udržiavanie teploty medzi 12 až 18°C, čo presne sleduje potreby vinárov.

Klimatizácia je okrem vinotéky vhodná aj na udržiavanie nízkych teplôt v priestoroch skladov zeleniny, ovocia, kvetov či mäsa. Vašu vinotéku, pivnicu či sklad teda táto klimatizácia určite bezpečne ochráni pred teplom!


 

 

 

Wine master katalóg na stiahnutie

Cenová ponuka

Nechajte si vypracovať ponuku presne na mieru podľa Vaších predstáv a my Vám ju zašleme a Váš e-mail

Mám záujem o ponuku